5 tööd, mida saab teha lehepuhuriga

Sügis on lehtede langemise aeg ja lehepuhur on asendamatu abimees. Kuid lehepuhurit saab kasutada aasta ringi erinevate tööde tegemiseks. Siinkohal 5 peamist tööd.

Lehepuhurid ehk õhuluuad töötavad põhimõttel, kus mootor tekitab tugeva õhuvoolu. Õhu voolu suunates saab pühkida, puhastada või ka koguda sodi, prahti ja lehti. Lehepuhur, millel on kogumisfunktsioon või vahel ka märgitud imur või vaakum, võimaldab valida õhuvoolu suunda: puhumine või imemine. Imemisel saab sodi koguda kotti, mis on ühendatud lehepuhuriga.

Lehepuhur on tõhus tööriist järgmiste tööde juures:

  1. Lehtede koristamine. Testid on näidanud, et lehepuhuriga saab lehed kordades kiiremini koristatud kui reha või luuaga. Osadel lehepuhuritel toimub kogumisfunktsioonis ka lehtede hakkimine.
  2. Vihmaveerennide ja katuste puhastamine lehtedest ja sodist. Lehepuhur on siin asendamatu abimees, sest aitab puhastada ka raskesti ligipääsetavaid kohti.
  3. Värskelt sadanud lume eemaldamine autolt, varikatustelt või kõnniteedelt on võimalik teha kiirelt ja mõnusalt.
  4. Kõnniteede, ehitusobjektide, saagimiskohtade ja platside puhastamine saepurust, liivast, sodist, kuuseokastest jt. Lehepuhur ehk õhuluud on aastaringne abimees koristustöödel.
  5. Auto kuivatamine pärast auto pesemist. Auto saab kiirelt kuivaks, nagu autopesulas.

ja muidugi laste pidudel on lehepuhur asendamatu abimees 🙂

Lehepuhureid on nii akutoitel kui ka bensiinimootoriga. Bensiinimootoriga lehepuhurite müra häirib samas naabreid ja teisi lähedal viibijaid. Samas kui vajate lehepuhurit suurtel aladel töötamiseks, siis on bensiinimootoriga mudel efektiivsem.  Akutoitel lehepuhurid töötavad vaikselt ja seetõttu ei sega nendega töötamine naabreid ega lähedasi. Stiga tootevalikus on võimsad 48V akutoitega lehepuhurid, millega saab teha mitmeid töid aasta ringi..

Lehepuhuri kasutamisel tuleb kindlasti kanda kaitseprille, sest õhus lendav sodi võib muidu kergelt silma sattuda.

Stiga tootevalikus on nii akutoitel- kui ka bensiinimootoriga lehepuhurid. Vaata milline tööriist sobiks Sinu aeda: